19-20/9 NATIONELL HOPPNING LJUNGBY 2003
LA A:0
kat B
1. Sofia Nilsson - Rambo
2. Josefine Didic - Tai-Pan
3. Utländskt ekipage
4. Emelie Nordström - Munsboro Mulligan
5. Utländskt ekipage
6. Emelie Nordström - Flashy Gold Finch
7. Samantha Praznik - Lord Calvin
8. Nicole Holmén - Ascot
kat C
1. Therese Isaksson - Thomsy
2. Viktoria Nerell - Safeds Frosty
3. Emelie Lundholm - Joyride
4. Caroline Gustafsson - Jetstream
5. Martina Nyman - Whopper
6. Emilia Höggren - Silver Boy
7. Malin Alklid - Mac Spot
8. Malin Holmberg - Benngan Lad
9. Utländskt ekipage
10. Utländskt ekipage
kat D
1. Ida Jonsson - Peter Pan
2. Madeleine Nilsson - Its Vivo
3. Sandra Candell - Bawn Ark Boy
4. Hanna Andersson - Vanilla
5. Ina Forssén - Flamingo Fly
6. Malin Eliasson - Just Adventure
7. Joanna Hallberg - Olympic Silver
8. Evelyn Sander - Tanagra
9. Madeleine Garpsäter - Westside Mill Boy
10. Elin Harrysson - Noggus Cassius
11. Emelie Ottosson - Flashy
12. Jennie Gillberg - Lacken Becky Boss
13. Angelica Augustsson - Arizona Bay
14. Utländskt ekipage
15. Jonna Hesser - Two Beers
16. Utländskt ekipage
17. Jenny Törnqvist - Drumcong Finn
18. Utländskt ekipage
19. Jessica Andersson - Granard Lad
LB A:0+A:0
kat B
1. Nicole Holmén - Ascot
2. Catharina Swartz - Tessie
3. Louise Andersson - Batman
4. Jennie Strömberg - Happy Go Lucky
kat C
1. Alexandra Haverstal - Källstorps Krut
2. Utländskt ekipage
3. Sophie Hedberg - Ämedie
4. Jasmine Svanström - Kevins Glory
5. Petronella Andersson - Cerise
kat D
1. Erica Swartz - Fredriksbergs Jazz
2. Janni Pettersson - Pure Magic
3. Jenny Forsberg - Passepartout
4. Matilda Fogelquist - Carmen
5. Lotta Schmidt - The Clare Connection
6. Evelyn Sander - King Quixote
7. Pernilla Haverstal - Make My Day
8. Jasmine Svanström - Little Dunquaire
9. Lars-Göran Winqvist - Cuffesgrange After Shock
Msv B A:0+A:0
kat B
1. Kajsa Rautenberg - Doryella
2. Isabell Bengtsson - Grey Bray
3. Elisabeth Malmström - Hembys Little Mitch
4. Sarah Lindeberg - Piccolo
5. Charlotte Terling - Little Gerry
6. Isabell Bengtsson - Ballybrehony Lass
7. Emeile Nordström - Munsboro Mulligan
8. Erica Swartz - Bingo C
9. Kajsa Rautenberg - Chamonix
10. Rebecka Hellerström - Trestenas Prozit
kat C
1. Camilla Lindgren - Phalcon
2. Janni Szamer - Valco
3. Maja Friberg - Babog Dubh
4. Cajsa Engström - Zakett
5. Evelyn Sander - Dapple Darragh
6. Utländskt ekipage
7. Utländskt ekipage
8. Madelene Wikskär - Shillin Hill
9. Utländskt ekipage
10. Jonna Ekberg - Blue Bob
11. Antonia Lönberg - Ensa Mc Beth
12. Eleonor Bellander - Hembys Kalypso
13. Therese Isaksson - Thomsy
13. Johanna Rinnesjö - Ivanhoe IV
15. Martina Nyman - Whopper
16. Cecilia Strömberg - Bergwei Iris
kat D
1. Jenny Törnqvist - My Cousin Blaw Dee
2. Angelica Augustsson - Poetic Shano
3. Amanda Kjellberg - Edenside Sunshine
4. Frida Mordenfeld - Dawn Drifter
5. Cecilia Strömberg - Dream Girl
6. Camilla Lindgren - Shaft
7. Isabell Lindgren Stoor - Grey Elegance
7. Disa Blomstrand - Macahan
9. Erika Rydell - ET Starcraft
10. Sandra Simm - Tinkers Hill
11. Malin Möllerfalk - Lucie
12. Utländskt ekipage
13. Albert Mårtenson - Diane Oak
14. Elin Söderberg - Hudson Bay
15. Sara Nytorp - Nikolina
16. Madeleine Garpsäter - Moycannon Mistress
17. Josef Svanström - Quina
LA A:0
kat B
1. Nadine Gäfvert - Sörgårns Dik Dik
2. Sofia Nilsson - Rambo
3. Elisabeth Malmström - Hembys Little Mitch
4. Sarah Lindeberg - Piccolo
5. Manda Boström - Zebulan
6. Victoria Eke-Göransson - Why Me
7. Kajsa Rautenberg - Doryella
kat C
1. Sarah Lindeberg - Poetic Byron
2. Utländskt ekipage
3. Linda Ottosson - Cornelius
4. Alexandra Bjärne - Waterstown Sally
5. Alexandra Gunnarsson - Dream Boy
6. Erika Törnkvist - Kiltormer Pride
7. Malin Lindqvist - Minnie Me
8. Malin Alklid - Mac Spot
9. Utländskt ekipage
10. Utländskt ekipage
11. Caroline Gustafsson - Sonnius Daphne
12. Antonia Lönberg - Isabelle
kat D
1. Utländskt ekipage
2. Charlotte Jonson - Galway Princess
3. Pernilla Sjöö - Bellstone Blaze
4. Alexandra Sundell - Touch The Stars
5. Kaspar Hållsten - Wyx
6. Sandra Candell - Bawn Ark Boy
7. Alexander Zetterman - Comte Chablis
8. Evelyn Sander - King Quixote
9. Malin Sääf - Alexander
10. Matilda Fogelquist - Morning Glory
11. Malin Sääf - Equus Queen
12. Utländskt ekipage
13. Utländskt ekipage
14. Jenny Törnqvist - Power Mist
15. Dennis Carlsson - Macintosh B
16. Utländskt ekipage
Msv B A:0+A:0
kat B
1. Utländskt ekipage
2. Elisabeth Malmström - Hembys Little Mitch
3. Erica Swartz - Bingo C
4. Nadine Gäfvert - Sörgårns Dik Dik
5. Utländskt ekipage
6. Isabell Bengtsson - Grey Bray
7. Erica Swartz - Tessie
Msv A A:0+A:0
kat C
1. Alexander Zetterman - Kiltulas King
2. Sarah Lindeberg - Poetic Byron
3. Karoline Magnusdottir - Mr Jumping James
4. Utländskt ekipage
5. Maja Friberg - Babog Dubh
6. Jonna Ekberg - Blue Bob
7. Sofia Helmrich - Sceilig Siofra
8. Alexandra Gunnarsson - Dream Boy
9. Eleonor Bellander Little Wonder
kat D
1. Linn Jonsson - Templeboy Starlight
2. Mimmie Faijermo - Dun Surprise
3. Elin Söderberg - Hudson Bay
4. Utländskt ekipage
5. Christina Melander - Attitude Surprise
6. Sandra Simm - Tinkers Hill
7. Ida Jonsson - Peter Pan
8. Alexandra Sundell - Yamba
9. Elin Friberg - Laura Lady
10. Elin Friberg - Jacks Game
Msv B A:0
kat B
1. Utländskt ekipage
2. Utländskt ekipage
3. Nadine Gäfvert - Sörgårns Dik Dik
4. Charlotte Terling - Little Gerry
5. Erica Swartz - Tessie
6. Elisabeth Malmström - Hembys Little Mitch
7. Kajsa Rautenberg - Chamonix
8. Jenny Forsberg - Felicia VIII
9. Louise Widmark - Dublin
10. Kajsa Rautenberg - Doryella
kat C
1. Amanda Landeblad - Apollon
2. Martina Nyman - Whopper
3. Sofia Helmrich - Sceilig Siofra
4. Sarah Lindeberg - Poetic Byron
5. Therese Isaksson - Thomsy
6. Maja Friberg - Babog Dubh
7. Utländskt ekipage
8. Kassandra Magnusdottir - Just Irish Trip
9. Alexander Zetterman - Kiltulas King
10. Erika Törnkvist - Kiltormer Pride
11. Eleonor Bellander - Little Wonder
12. Anna Hellström - Gräns Robin
13. Caroline Gustafsson - Sonnius Daphne
14. Josefin Lindblom - Bessbrook Clover
15. Linda Ottosson - Cornelius
16. Malin Wikström - Hot Shot A BRP 12
17. Sofia Bergenbrant - Contessa
18. Utländskt ekipage
kat D
1. Angelica Augustsson - Poetic Shano
2. Angelica Augustsson - Heureka
3. Jenny Törnqvist - My Cousin Blaw Dee
4. Michaela Petersson - Fredriksbergs Jazz
5. Utländskt ekipage
6. Utländskt ekipage
7. Elin Friberg - Laura Lady
8. Filippa Kjellin-Ifverson - Keamsella Pride
9. Alexander Zetterman - Queen
10. Madeleine Smith - Poetic News
11. Linn Jonsson - Templeboy Starlight
12. Frida Mordenfeld - Derg Rua
13. Erika Rydell - ET Starcraft
14. Jennie Gillberg - Lacken Becky Boss
15. Marika Jörgensen - Rainbow
16. Malin Eliasson - Just Adventure
17. Charlotte Fransson - Miss Aaron
18. Amanda Kjellberg - Edenside Sunshine
19. Elin Söderberg - Hudson Bay
19. Sara Nytorp - Nikolina
21. Albert Mårtenson - Diane Oak
22. Utländskt ekipage
LA A:0+A:0
kat B
1. Samantha Praznik - Lord Calvin
2. Nicole Holmén - Ascot
3. Maria Ekblad - Ringwood Surprise
4. Emmy Karlsson - Cardito
5. Alexandra Berglund - Miss Simpson
6. Elin Nilsson - Fit For Fight
kat C
1. Camilla Lindgren - Phalcon
2. Malin Alklid - Mac Spot
3. Janni Szamer - Valco
4. Kajsa Rautenberg - Dalsgårds Savoy
5. Josefin Lindblom - Bessbrook Clover
6. Kaspar Hållsten - Try Me
7. Helena Andersson - Royal
8. Malin Lindqvist - Jojas Robin
9. Jonn Ekberg - Blue Bob
10. Cecilia Strömberg - Bergwei Iris
11. Erika Törnkvist - Kiltormer Pride
12. Kassandra Magnusdottir - Red Rocket
13. Utländskt ekipage
13. Caroline Gustafsson - Jetstream
15. Erica Swartz - Mr Goofy
kat D
1. Stephanie Holmén - Little Heartbreaker
2. Maja Friberg - Stonepark Boy
3. Pernilla Sjöö - Bellstone Blaze
4. Utländskt ekipage
5. Cecilia Strömberg - Dream Girl
6. Madeleine Smith - Poetic News
7. Utländskt ekipage
8. Elin Harrysson - Noggus Cassius
9. Filippa Kjellin-Ifverson - Keamsella Pride
10. Helena Björk - Double Scotch
11. Utländskt ekipage
12. Caroline Gustafsson - Peace Choise
13. Ina Forssén - Flamingo Fly
14. Emelie Andersson - Shanahans Pride
15. Matilda Persson - Pelinda Dinotti
16. Malin Möllerfalk - Lucie
17. Utländskt ekipage
18. Malin Eliasson - Just Adventure
kat B
1. Sofia Nilsson - Rambo
2. Josefine Didic - Tai-Pan
3. Utländskt ekipage
4. Emelie Nordström - Munsboro Mulligan
5. Utländskt ekipage
6. Emelie Nordström - Flashy Gold Finch
7. Samantha Praznik - Lord Calvin
8. Nicole Holmén - Ascot
kat C
1. Therese Isaksson - Thomsy
2. Viktoria Nerell - Safeds Frosty
3. Emelie Lundholm - Joyride
4. Caroline Gustafsson - Jetstream
5. Martina Nyman - Whopper
6. Emilia Höggren - Silver Boy
7. Malin Alklid - Mac Spot
8. Malin Holmberg - Benngan Lad
9. Utländskt ekipage
10. Utländskt ekipage
kat D
1. Ida Jonsson - Peter Pan
2. Madeleine Nilsson - Its Vivo
3. Sandra Candell - Bawn Ark Boy
4. Hanna Andersson - Vanilla
5. Ina Forssén - Flamingo Fly
6. Malin Eliasson - Just Adventure
7. Joanna Hallberg - Olympic Silver
8. Evelyn Sander - Tanagra
9. Madeleine Garpsäter - Westside Mill Boy
10. Elin Harrysson - Noggus Cassius
11. Emelie Ottosson - Flashy
12. Jennie Gillberg - Lacken Becky Boss
13. Angelica Augustsson - Arizona Bay
14. Utländskt ekipage
15. Jonna Hesser - Two Beers
16. Utländskt ekipage
17. Jenny Törnqvist - Drumcong Finn
18. Utländskt ekipage
19. Jessica Andersson - Granard Lad
LB A:0+A:0
kat B
1. Nicole Holmén - Ascot
2. Catharina Swartz - Tessie
3. Louise Andersson - Batman
4. Jennie Strömberg - Happy Go Lucky
kat C
1. Alexandra Haverstal - Källstorps Krut
2. Utländskt ekipage
3. Sophie Hedberg - Ämedie
4. Jasmine Svanström - Kevins Glory
5. Petronella Andersson - Cerise
kat D
1. Erica Swartz - Fredriksbergs Jazz
2. Janni Pettersson - Pure Magic
3. Jenny Forsberg - Passepartout
4. Matilda Fogelquist - Carmen
5. Lotta Schmidt - The Clare Connection
6. Evelyn Sander - King Quixote
7. Pernilla Haverstal - Make My Day
8. Jasmine Svanström - Little Dunquaire
9. Lars-Göran Winqvist - Cuffesgrange After Shock
Msv B A:0+A:0
kat B
1. Kajsa Rautenberg - Doryella
2. Isabell Bengtsson - Grey Bray
3. Elisabeth Malmström - Hembys Little Mitch
4. Sarah Lindeberg - Piccolo
5. Charlotte Terling - Little Gerry
6. Isabell Bengtsson - Ballybrehony Lass
7. Emeile Nordström - Munsboro Mulligan
8. Erica Swartz - Bingo C
9. Kajsa Rautenberg - Chamonix
10. Rebecka Hellerström - Trestenas Prozit
kat C
1. Camilla Lindgren - Phalcon
2. Janni Szamer - Valco
3. Maja Friberg - Babog Dubh
4. Cajsa Engström - Zakett
5. Evelyn Sander - Dapple Darragh
6. Utländskt ekipage
7. Utländskt ekipage
8. Madelene Wikskär - Shillin Hill
9. Utländskt ekipage
10. Jonna Ekberg - Blue Bob
11. Antonia Lönberg - Ensa Mc Beth
12. Eleonor Bellander - Hembys Kalypso
13. Therese Isaksson - Thomsy
13. Johanna Rinnesjö - Ivanhoe IV
15. Martina Nyman - Whopper
16. Cecilia Strömberg - Bergwei Iris
kat D
1. Jenny Törnqvist - My Cousin Blaw Dee
2. Angelica Augustsson - Poetic Shano
3. Amanda Kjellberg - Edenside Sunshine
4. Frida Mordenfeld - Dawn Drifter
5. Cecilia Strömberg - Dream Girl
6. Camilla Lindgren - Shaft
7. Isabell Lindgren Stoor - Grey Elegance
7. Disa Blomstrand - Macahan
9. Erika Rydell - ET Starcraft
10. Sandra Simm - Tinkers Hill
11. Malin Möllerfalk - Lucie
12. Utländskt ekipage
13. Albert Mårtenson - Diane Oak
14. Elin Söderberg - Hudson Bay
15. Sara Nytorp - Nikolina
16. Madeleine Garpsäter - Moycannon Mistress
17. Josef Svanström - Quina
LA A:0
kat B
1. Nadine Gäfvert - Sörgårns Dik Dik
2. Sofia Nilsson - Rambo
3. Elisabeth Malmström - Hembys Little Mitch
4. Sarah Lindeberg - Piccolo
5. Manda Boström - Zebulan
6. Victoria Eke-Göransson - Why Me
7. Kajsa Rautenberg - Doryella
kat C
1. Sarah Lindeberg - Poetic Byron
2. Utländskt ekipage
3. Linda Ottosson - Cornelius
4. Alexandra Bjärne - Waterstown Sally
5. Alexandra Gunnarsson - Dream Boy
6. Erika Törnkvist - Kiltormer Pride
7. Malin Lindqvist - Minnie Me
8. Malin Alklid - Mac Spot
9. Utländskt ekipage
10. Utländskt ekipage
11. Caroline Gustafsson - Sonnius Daphne
12. Antonia Lönberg - Isabelle
kat D
1. Utländskt ekipage
2. Charlotte Jonson - Galway Princess
3. Pernilla Sjöö - Bellstone Blaze
4. Alexandra Sundell - Touch The Stars
5. Kaspar Hållsten - Wyx
6. Sandra Candell - Bawn Ark Boy
7. Alexander Zetterman - Comte Chablis
8. Evelyn Sander - King Quixote
9. Malin Sääf - Alexander
10. Matilda Fogelquist - Morning Glory
11. Malin Sääf - Equus Queen
12. Utländskt ekipage
13. Utländskt ekipage
14. Jenny Törnqvist - Power Mist
15. Dennis Carlsson - Macintosh B
16. Utländskt ekipage
Msv B A:0+A:0
kat B
1. Utländskt ekipage
2. Elisabeth Malmström - Hembys Little Mitch
3. Erica Swartz - Bingo C
4. Nadine Gäfvert - Sörgårns Dik Dik
5. Utländskt ekipage
6. Isabell Bengtsson - Grey Bray
7. Erica Swartz - Tessie
Msv A A:0+A:0
kat C
1. Alexander Zetterman - Kiltulas King
2. Sarah Lindeberg - Poetic Byron
3. Karoline Magnusdottir - Mr Jumping James
4. Utländskt ekipage
5. Maja Friberg - Babog Dubh
6. Jonna Ekberg - Blue Bob
7. Sofia Helmrich - Sceilig Siofra
8. Alexandra Gunnarsson - Dream Boy
9. Eleonor Bellander Little Wonder
kat D
1. Linn Jonsson - Templeboy Starlight
2. Mimmie Faijermo - Dun Surprise
3. Elin Söderberg - Hudson Bay
4. Utländskt ekipage
5. Christina Melander - Attitude Surprise
6. Sandra Simm - Tinkers Hill
7. Ida Jonsson - Peter Pan
8. Alexandra Sundell - Yamba
9. Elin Friberg - Laura Lady
10. Elin Friberg - Jacks Game
Msv B A:0
kat B
1. Utländskt ekipage
2. Utländskt ekipage
3. Nadine Gäfvert - Sörgårns Dik Dik
4. Charlotte Terling - Little Gerry
5. Erica Swartz - Tessie
6. Elisabeth Malmström - Hembys Little Mitch
7. Kajsa Rautenberg - Chamonix
8. Jenny Forsberg - Felicia VIII
9. Louise Widmark - Dublin
10. Kajsa Rautenberg - Doryella
kat C
1. Amanda Landeblad - Apollon
2. Martina Nyman - Whopper
3. Sofia Helmrich - Sceilig Siofra
4. Sarah Lindeberg - Poetic Byron
5. Therese Isaksson - Thomsy
6. Maja Friberg - Babog Dubh
7. Utländskt ekipage
8. Kassandra Magnusdottir - Just Irish Trip
9. Alexander Zetterman - Kiltulas King
10. Erika Törnkvist - Kiltormer Pride
11. Eleonor Bellander - Little Wonder
12. Anna Hellström - Gräns Robin
13. Caroline Gustafsson - Sonnius Daphne
14. Josefin Lindblom - Bessbrook Clover
15. Linda Ottosson - Cornelius
16. Malin Wikström - Hot Shot A BRP 12
17. Sofia Bergenbrant - Contessa
18. Utländskt ekipage
kat D
1. Angelica Augustsson - Poetic Shano
2. Angelica Augustsson - Heureka
3. Jenny Törnqvist - My Cousin Blaw Dee
4. Michaela Petersson - Fredriksbergs Jazz
5. Utländskt ekipage
6. Utländskt ekipage
7. Elin Friberg - Laura Lady
8. Filippa Kjellin-Ifverson - Keamsella Pride
9. Alexander Zetterman - Queen
10. Madeleine Smith - Poetic News
11. Linn Jonsson - Templeboy Starlight
12. Frida Mordenfeld - Derg Rua
13. Erika Rydell - ET Starcraft
14. Jennie Gillberg - Lacken Becky Boss
15. Marika Jörgensen - Rainbow
16. Malin Eliasson - Just Adventure
17. Charlotte Fransson - Miss Aaron
18. Amanda Kjellberg - Edenside Sunshine
19. Elin Söderberg - Hudson Bay
19. Sara Nytorp - Nikolina
21. Albert Mårtenson - Diane Oak
22. Utländskt ekipage
LA A:0+A:0
kat B
1. Samantha Praznik - Lord Calvin
2. Nicole Holmén - Ascot
3. Maria Ekblad - Ringwood Surprise
4. Emmy Karlsson - Cardito
5. Alexandra Berglund - Miss Simpson
6. Elin Nilsson - Fit For Fight
kat C
1. Camilla Lindgren - Phalcon
2. Malin Alklid - Mac Spot
3. Janni Szamer - Valco
4. Kajsa Rautenberg - Dalsgårds Savoy
5. Josefin Lindblom - Bessbrook Clover
6. Kaspar Hållsten - Try Me
7. Helena Andersson - Royal
8. Malin Lindqvist - Jojas Robin
9. Jonn Ekberg - Blue Bob
10. Cecilia Strömberg - Bergwei Iris
11. Erika Törnkvist - Kiltormer Pride
12. Kassandra Magnusdottir - Red Rocket
13. Utländskt ekipage
13. Caroline Gustafsson - Jetstream
15. Erica Swartz - Mr Goofy
kat D
1. Stephanie Holmén - Little Heartbreaker
2. Maja Friberg - Stonepark Boy
3. Pernilla Sjöö - Bellstone Blaze
4. Utländskt ekipage
5. Cecilia Strömberg - Dream Girl
6. Madeleine Smith - Poetic News
7. Utländskt ekipage
8. Elin Harrysson - Noggus Cassius
9. Filippa Kjellin-Ifverson - Keamsella Pride
10. Helena Björk - Double Scotch
11. Utländskt ekipage
12. Caroline Gustafsson - Peace Choise
13. Ina Forssén - Flamingo Fly
14. Emelie Andersson - Shanahans Pride
15. Matilda Persson - Pelinda Dinotti
16. Malin Möllerfalk - Lucie
17. Utländskt ekipage
18. Malin Eliasson - Just Adventure