29/4-1/5 C-TÄVLING HOPPNING UMEÅ 1989
LB A:1a
kat B
1. Marie Lindvall - Simona
2. Helen Jonsson - Ell-Berenice
3. Nina Andersson - Clever Othello
kat C+D
1. Petra Lundberg - Jill
2. Helene Petschler - Grange Freddy Boy
3. Ann-Charlotte Lantz - Limrick
4. Marika Stedtlund - Super Tramp
5. Erika Sandström - Othello
6. Fredrik Jonsson - Balder
LA A:1c
kat B
1. Lisa Pernbrink - Deri's Boy
2. Katarina Lundström - Arabia
kat C
1. Emma Preutz - Carino
2. Petra Lundberg - Jill
3. Helene Petschler - Prince
kat D
1. Pinja Immonen - Tramp FIN
2. Ulrika Högnelid - Boston Bonnevill
3. Åsa Sjöström - Benji Boy
4. Fredrik Jonsson - Djufwanäs Bessie
LA A:1b
kat B-D
1. Åsa Sjöström - Benji Boy
2. Frida Eckerman - Bermuda Duke
3. Emma Preutz - Carino
4. Ulrika Sköld - Rambo
5. Ann-Sofi Sundqvist - Howen Castello
LB A:1d
kat B+C
1. Marie Lindvall - Simona
2. Charlotta Lundgren - Prince
3. Nina Andersson - Clever Othello
4. Robert Sjöberg - Spartana
kat D
1. Eleonor Sandström - Starfighter
2. Pinja Immonen - Flight FIN
3. Ann-Charlotte Lantz - Limrick
4. Eva Engström - Shalom Gipsy
5. Jenny Bäckström - Marble Arch Matilda
LB A:1c
kat B
1. Katarina Lundström - Arabia
2. Alexandra Swenning - Cocette
kat C+D
1. Helen Nilsson - Quattro
2. Helene Petschler - Grange Freddy Boy
3. Maria Staffansson - Lady Bird
4. Katarina Lövqvist - Licriole
5. Helene Petschler - Prince I
LA A:1a
kat B+C
1. Camilla Algotsson - Strätes Snappy
2. Lisa Pernbrink - Deri's Boy
3. Emma Preutz - Carino
4. Sofie Johansson - Claestorps Bramble
5. Petra Lundberg - Jill
kat D
1. Fredrik Jonsson - Djufwanäs Bessie
2. Fredrik Jonsson - Balder
3. Anne Edlund - Lasse
4. Gabriella Wiklund - Ranch House Lady
5. Pinja Immonen - Flight FIN
Msv B A:0
kat B+C
1. Petra Swenning - Bright Lady
2. Emma Preutz - Carino
3. Pinja Immonen - Another Ripple FIN
4. Fredrik Jonsson - Comtesse
kat D
1. Ann-Sofi Sundqvist - Howen Castello
2. Ulrika Högnelid - Boston Bonnevill
3. Jennie Sahlin - Fidel Janco
4. Pinja Immonen - Tramp FIN
LB A:1a
kat B+C
1. Petra Lundberg - Jill
2. Robert Sjöberg - Spartana
3. Johanna Lindqvist - Mark
kat D
1. Katarina Lövqvist - Licriole
2. Helene Petschler - Grange Freddy Boy
3. Lisa Länta - Blue Boy
4. Ann-Charlotte Lantz - Limrick
LA A:1c
kat B
1. Camilla Algotsson - Strätes Snappy
2. Marie Lindvall - Simona
kat C
1. Fredrik Jonsson - Comtesse
2. Sofie Johansson - Claestorps Bramble
3. Petra Lundberg - Jill
4. Helen Nilsson - Quattro
kat D
1. Fredrik Jonsson - Balder
2. Åsa Sjöström - Benji Boy
3. Jennie Sahlin - Fidel Janco
4. Ann-Sofie Sundqvist - Howen Castello
5. Eva Engström - Shalom Gipsy
Msv B A:1b
kat B+C
1. Camilla Algotsson - Strätes Snappy
2. Pinja Immonen - Another Ripple FIN
3. Fredrik Jonsson - Comtesse
kat D
1. Ann-Sofi Sundqvist - Howen Castello
2. Tuuli Taskinen - Daisy Brown FIN
3. Anne Edlund - Lasse
kat B
1. Marie Lindvall - Simona
2. Helen Jonsson - Ell-Berenice
3. Nina Andersson - Clever Othello
kat C+D
1. Petra Lundberg - Jill
2. Helene Petschler - Grange Freddy Boy
3. Ann-Charlotte Lantz - Limrick
4. Marika Stedtlund - Super Tramp
5. Erika Sandström - Othello
6. Fredrik Jonsson - Balder
LA A:1c
kat B
1. Lisa Pernbrink - Deri's Boy
2. Katarina Lundström - Arabia
kat C
1. Emma Preutz - Carino
2. Petra Lundberg - Jill
3. Helene Petschler - Prince
kat D
1. Pinja Immonen - Tramp FIN
2. Ulrika Högnelid - Boston Bonnevill
3. Åsa Sjöström - Benji Boy
4. Fredrik Jonsson - Djufwanäs Bessie
LA A:1b
kat B-D
1. Åsa Sjöström - Benji Boy
2. Frida Eckerman - Bermuda Duke
3. Emma Preutz - Carino
4. Ulrika Sköld - Rambo
5. Ann-Sofi Sundqvist - Howen Castello
LB A:1d
kat B+C
1. Marie Lindvall - Simona
2. Charlotta Lundgren - Prince
3. Nina Andersson - Clever Othello
4. Robert Sjöberg - Spartana
kat D
1. Eleonor Sandström - Starfighter
2. Pinja Immonen - Flight FIN
3. Ann-Charlotte Lantz - Limrick
4. Eva Engström - Shalom Gipsy
5. Jenny Bäckström - Marble Arch Matilda
LB A:1c
kat B
1. Katarina Lundström - Arabia
2. Alexandra Swenning - Cocette
kat C+D
1. Helen Nilsson - Quattro
2. Helene Petschler - Grange Freddy Boy
3. Maria Staffansson - Lady Bird
4. Katarina Lövqvist - Licriole
5. Helene Petschler - Prince I
LA A:1a
kat B+C
1. Camilla Algotsson - Strätes Snappy
2. Lisa Pernbrink - Deri's Boy
3. Emma Preutz - Carino
4. Sofie Johansson - Claestorps Bramble
5. Petra Lundberg - Jill
kat D
1. Fredrik Jonsson - Djufwanäs Bessie
2. Fredrik Jonsson - Balder
3. Anne Edlund - Lasse
4. Gabriella Wiklund - Ranch House Lady
5. Pinja Immonen - Flight FIN
Msv B A:0
kat B+C
1. Petra Swenning - Bright Lady
2. Emma Preutz - Carino
3. Pinja Immonen - Another Ripple FIN
4. Fredrik Jonsson - Comtesse
kat D
1. Ann-Sofi Sundqvist - Howen Castello
2. Ulrika Högnelid - Boston Bonnevill
3. Jennie Sahlin - Fidel Janco
4. Pinja Immonen - Tramp FIN
LB A:1a
kat B+C
1. Petra Lundberg - Jill
2. Robert Sjöberg - Spartana
3. Johanna Lindqvist - Mark
kat D
1. Katarina Lövqvist - Licriole
2. Helene Petschler - Grange Freddy Boy
3. Lisa Länta - Blue Boy
4. Ann-Charlotte Lantz - Limrick
LA A:1c
kat B
1. Camilla Algotsson - Strätes Snappy
2. Marie Lindvall - Simona
kat C
1. Fredrik Jonsson - Comtesse
2. Sofie Johansson - Claestorps Bramble
3. Petra Lundberg - Jill
4. Helen Nilsson - Quattro
kat D
1. Fredrik Jonsson - Balder
2. Åsa Sjöström - Benji Boy
3. Jennie Sahlin - Fidel Janco
4. Ann-Sofie Sundqvist - Howen Castello
5. Eva Engström - Shalom Gipsy
Msv B A:1b
kat B+C
1. Camilla Algotsson - Strätes Snappy
2. Pinja Immonen - Another Ripple FIN
3. Fredrik Jonsson - Comtesse
kat D
1. Ann-Sofi Sundqvist - Howen Castello
2. Tuuli Taskinen - Daisy Brown FIN
3. Anne Edlund - Lasse