6/1 REGIONAL HOPPNING HELSINGBORG 2006
Msv B A:0
kat B
1. Nicole Holmén - Trestenas Prozit
2. Emma Olsson - Isabella
3. Clara Hornbek - Rambo
4. Sandra Hansson - Hembys Little Mitch
5. Clara Hornbek - Tai-Pan
kat C
1. Sandra Liljegren - Viper
2. Utländskt ekipage
3. Utländskt ekipage
4. Karl-Philip Ingvarsson - Little Larry
5. Martina Bergqvist - Moon Light
6. Frida Norstedt - Dizney Time
7. Utländskt ekipage
8. Utländskt ekipage
9. Utländskt ekipage
10. Karl-Jakob Ingvarsson - Snow Flake
11. Utländskt ekipage
12. Agnes Sundblad Elverfors - Dapple Darragh
kat D
1. Eleonor Bellander - Westside Padraig
2. Adrian Kolgjini - Manly
3. Adrian Kolgjini - Grand Chap
4. Utländskt ekipage
5. Utländskt ekipage
6. Sabina Sörensson - Harley Davidson
7. Eleonor Bellander - Little Shadow
8. Charlotte Stark - Lucie
9. Utländskt ekipage
10. Utländskt ekipage
11. Agnes Sundblad Elverfors - Templeboy Starlight
12. Utländskt ekipage
13. Victoria Eke-Göransson - Roman
LA A:0+A:0
kat B
1. Nicole Holmén - Trestenas Prozit
2. Clara Hornbek - Tai-Pan
3. Julia Kringstad Håkansson - Ballybrehony Lass
4. Frida Beck - Hembys Master Whisper
5. Sandra Hansson - Hembys Little Mitch
6. Emma Olsson - Isabella
kat C
1. Frida Norstedt - Dizney Time
2. Sandra Liljegren - Mio
3. Martina Bergqvist - Moon Light
4. Karl-Philip Ingvarsson - Celtic Ash
5. Josefine Möllbrant - Alex
6. Karl-Philip Ingvarsson - Little Larry
7. Josephine Werne - Bessbrook Clover
8. Utländskt ekipage
9. Malin Lundström - Storm Wind
10. Johanna Mårtensson - Bonne Chance
11. Sandra Liljegren - Viper
12. Karl-Jakob Ingvarsson - Snow Flake
13. Olivia Lind - Jim Morrison
14. Utländskt ekipage
15. Simone Berentsen - Kevins Glory
16. Amanda Andersson - Mac Spot
17. Karl-Jakob Ingvarsson - Beauford Lass
kat D
1. Sandra Liljegren - Hattrick Jim
2. Eleonor Bellander - Westside Padraig
3. Utländskt ekipage
4. Manda Boström - Lougnathousa Andy
5. Utländskt ekipage
6. Anna Straube - Silver Pookhaun
7. Sandra Fransson - Dito Junior
8. Louise Nyberg - Tammy Lane
9. Utländskt ekipage
10. Victoria Eke-Göransson - Roman
11. Eleonor Bellander - Tinsel Lady
11. Adrian Kolgjini - Manly
13. Adrian Kolgjini - Grand Chap
14. Utländskt ekipage
15. Utländskt ekipage
16. Elin Wembe - Sweet Revenge
17. Eleonor Bellander - Dire Straits B
18. Charlotte Andersson - Kilbarry Colours
19. Utländskt ekipage
LA A:0
kat B
1. Ebba Nordström - Flashy Gold Finch
2. Matilda Mellert - Lina IV
3. Nicole Pike - Vargtand
4. Catharina Swartz - Wendy
5. Kristina Elner - Jinn
6. Vicky Hansen - Adella M
kat C
1. Nathalie Sandberg - Blue Eye
2. Utländskt ekipage
3. Antonia Andersson - Bruden
4. Jennie Magnuson - Talent
5. Josefine Didic - Birger Forever
6. Samantha Praznik - Reapes Donna Belle
7. Utländskt ekipage
8. Linnea Kinneson - Something Special
9. Amanda Andersson - Mac Spot
10. Utländskt ekipage
11. Jannica Stefansson - Hembys Kalypso
12. Andreas Hermansson - Shadow Glen
13. Julia Falkhede - Kilroy
14. Utländskt ekipage
15. Emelie Nordström - Babog Dubh
kat D
1. Matilda Carlsson - Mingo
2. Sandra Fransson - Bellstone Blaze
3. Utländskt ekipage
4. Josefine Åhlund - Muscatini
5. Elin Wahrburg - Silver Popper
6. Angelica Håkansson - Ljungstorps Frida
7. Dennis Ganz-Andersson - Min Gardena
8. Utländskt ekipage
9. Utländskt ekipage
10. Eleonor Bellander - Its Vivo
11. Utländskt ekipage
11. Carita Magnusson - Savage Garden
13. Eleonor Bellander - Pure Magic
14. Elin Persson - Belvedere Mist
15. Utländskt ekipage
16. Sanne Eklund - Bobby
17. Utländskt ekipage
LB A:0+A:0
kat B
1. Matilda Mellert - Lina IV
2. Nicole Pike - Vargtand
3. Emelie Nielsen - Edenhof Merika
4. Johanna Andersen - Joris
5. Sofia Nilsson - Trestena Zparriz
6. Ebba Nordström - Flashy Gold Finch
7. Norskt ekipage
kat C
1. Norskt ekipage
2. Amanda Andersson - May Day
3. Amanda Andersson - Mac Spot
4. Johanna Elisson - Tripelaire
5. Jennie Magnuson - Talent
6. Nathalie Sandberg - Blue Eye
7. Norskt ekipage
8. Josefin Carlsen - Sascha
9. Norskt ekipage
10. Charlotte Stark - Dimmans Eros RNF 182
11. Utländskt ekipage
12. Utländskt ekipage
13. Emelie Nordström - Babog Dubh
14. Stephie Watson - Just Lightening
15. Utländskt ekipage
16. Utländskt ekipage
17. Ida Gangefors - Ängsgårdens Dylan
kat D
1. Cajsa Engström - Vanessa
2. Sandra Fransson - Bellstone Blaze
3. Utländskt ekipage
3. Utländskt ekipage
5. Josefine Åhlund - Muscatini
6. Angelica Håkansson - Ljungstorps Frida
7. Utländskt ekipage
8. Hanna Birgersson - Fountain Star
9. Dennis Ganz-Andersson - Min Gardena
10. Sofia Lundgren - Hidden Extra
11. Sanne Eklund - Bobby
12. Sofia Folkesson - Sami
13. Utländskt ekipage
14. Carita Magnusson - Savage Garden
15. Sandra Nilmarkson - Bailey
16. Utländskt ekipage
17. Josefine Didic - Olympic Silver
18. Utländskt ekipage
kat B
1. Nicole Holmén - Trestenas Prozit
2. Emma Olsson - Isabella
3. Clara Hornbek - Rambo
4. Sandra Hansson - Hembys Little Mitch
5. Clara Hornbek - Tai-Pan
kat C
1. Sandra Liljegren - Viper
2. Utländskt ekipage
3. Utländskt ekipage
4. Karl-Philip Ingvarsson - Little Larry
5. Martina Bergqvist - Moon Light
6. Frida Norstedt - Dizney Time
7. Utländskt ekipage
8. Utländskt ekipage
9. Utländskt ekipage
10. Karl-Jakob Ingvarsson - Snow Flake
11. Utländskt ekipage
12. Agnes Sundblad Elverfors - Dapple Darragh
kat D
1. Eleonor Bellander - Westside Padraig
2. Adrian Kolgjini - Manly
3. Adrian Kolgjini - Grand Chap
4. Utländskt ekipage
5. Utländskt ekipage
6. Sabina Sörensson - Harley Davidson
7. Eleonor Bellander - Little Shadow
8. Charlotte Stark - Lucie
9. Utländskt ekipage
10. Utländskt ekipage
11. Agnes Sundblad Elverfors - Templeboy Starlight
12. Utländskt ekipage
13. Victoria Eke-Göransson - Roman
LA A:0+A:0
kat B
1. Nicole Holmén - Trestenas Prozit
2. Clara Hornbek - Tai-Pan
3. Julia Kringstad Håkansson - Ballybrehony Lass
4. Frida Beck - Hembys Master Whisper
5. Sandra Hansson - Hembys Little Mitch
6. Emma Olsson - Isabella
kat C
1. Frida Norstedt - Dizney Time
2. Sandra Liljegren - Mio
3. Martina Bergqvist - Moon Light
4. Karl-Philip Ingvarsson - Celtic Ash
5. Josefine Möllbrant - Alex
6. Karl-Philip Ingvarsson - Little Larry
7. Josephine Werne - Bessbrook Clover
8. Utländskt ekipage
9. Malin Lundström - Storm Wind
10. Johanna Mårtensson - Bonne Chance
11. Sandra Liljegren - Viper
12. Karl-Jakob Ingvarsson - Snow Flake
13. Olivia Lind - Jim Morrison
14. Utländskt ekipage
15. Simone Berentsen - Kevins Glory
16. Amanda Andersson - Mac Spot
17. Karl-Jakob Ingvarsson - Beauford Lass
kat D
1. Sandra Liljegren - Hattrick Jim
2. Eleonor Bellander - Westside Padraig
3. Utländskt ekipage
4. Manda Boström - Lougnathousa Andy
5. Utländskt ekipage
6. Anna Straube - Silver Pookhaun
7. Sandra Fransson - Dito Junior
8. Louise Nyberg - Tammy Lane
9. Utländskt ekipage
10. Victoria Eke-Göransson - Roman
11. Eleonor Bellander - Tinsel Lady
11. Adrian Kolgjini - Manly
13. Adrian Kolgjini - Grand Chap
14. Utländskt ekipage
15. Utländskt ekipage
16. Elin Wembe - Sweet Revenge
17. Eleonor Bellander - Dire Straits B
18. Charlotte Andersson - Kilbarry Colours
19. Utländskt ekipage
LA A:0
kat B
1. Ebba Nordström - Flashy Gold Finch
2. Matilda Mellert - Lina IV
3. Nicole Pike - Vargtand
4. Catharina Swartz - Wendy
5. Kristina Elner - Jinn
6. Vicky Hansen - Adella M
kat C
1. Nathalie Sandberg - Blue Eye
2. Utländskt ekipage
3. Antonia Andersson - Bruden
4. Jennie Magnuson - Talent
5. Josefine Didic - Birger Forever
6. Samantha Praznik - Reapes Donna Belle
7. Utländskt ekipage
8. Linnea Kinneson - Something Special
9. Amanda Andersson - Mac Spot
10. Utländskt ekipage
11. Jannica Stefansson - Hembys Kalypso
12. Andreas Hermansson - Shadow Glen
13. Julia Falkhede - Kilroy
14. Utländskt ekipage
15. Emelie Nordström - Babog Dubh
kat D
1. Matilda Carlsson - Mingo
2. Sandra Fransson - Bellstone Blaze
3. Utländskt ekipage
4. Josefine Åhlund - Muscatini
5. Elin Wahrburg - Silver Popper
6. Angelica Håkansson - Ljungstorps Frida
7. Dennis Ganz-Andersson - Min Gardena
8. Utländskt ekipage
9. Utländskt ekipage
10. Eleonor Bellander - Its Vivo
11. Utländskt ekipage
11. Carita Magnusson - Savage Garden
13. Eleonor Bellander - Pure Magic
14. Elin Persson - Belvedere Mist
15. Utländskt ekipage
16. Sanne Eklund - Bobby
17. Utländskt ekipage
LB A:0+A:0
kat B
1. Matilda Mellert - Lina IV
2. Nicole Pike - Vargtand
3. Emelie Nielsen - Edenhof Merika
4. Johanna Andersen - Joris
5. Sofia Nilsson - Trestena Zparriz
6. Ebba Nordström - Flashy Gold Finch
7. Norskt ekipage
kat C
1. Norskt ekipage
2. Amanda Andersson - May Day
3. Amanda Andersson - Mac Spot
4. Johanna Elisson - Tripelaire
5. Jennie Magnuson - Talent
6. Nathalie Sandberg - Blue Eye
7. Norskt ekipage
8. Josefin Carlsen - Sascha
9. Norskt ekipage
10. Charlotte Stark - Dimmans Eros RNF 182
11. Utländskt ekipage
12. Utländskt ekipage
13. Emelie Nordström - Babog Dubh
14. Stephie Watson - Just Lightening
15. Utländskt ekipage
16. Utländskt ekipage
17. Ida Gangefors - Ängsgårdens Dylan
kat D
1. Cajsa Engström - Vanessa
2. Sandra Fransson - Bellstone Blaze
3. Utländskt ekipage
3. Utländskt ekipage
5. Josefine Åhlund - Muscatini
6. Angelica Håkansson - Ljungstorps Frida
7. Utländskt ekipage
8. Hanna Birgersson - Fountain Star
9. Dennis Ganz-Andersson - Min Gardena
10. Sofia Lundgren - Hidden Extra
11. Sanne Eklund - Bobby
12. Sofia Folkesson - Sami
13. Utländskt ekipage
14. Carita Magnusson - Savage Garden
15. Sandra Nilmarkson - Bailey
16. Utländskt ekipage
17. Josefine Didic - Olympic Silver
18. Utländskt ekipage