DISTRIKTSMÄSTERSKAP HOPPNING 1988
SKÅNE
kat B
1. Matilda Johansson - Esmeralda
2. Pernilla André - Cadeau
3. Annika Andersson - Julia
kat C
1. Cecilia Johnsson - Mirbys
2. Cecilia Larsson - Sandvångens Albertina
3. Lizette Oxler - Pelé
kat D
1. Janet Holmberg - Lady Top Spot
2. Janet Holmberg - Sputnik
3. Carolina Salomonsson - Hazlenut
HALLAND
kat B
1. Hanna Lindberg - Trulsa
2. Ulrika Axén - Minou
3. Anna Attvik - Golden Mint
kat C
1. Jenny Halling - Neckar
2. Thomas Fasteus - Daily News
3. Anna Attvik - Centurion Top Knote
kat D
1. Pernilla Herfors - Alexander Lucas
2. Petra Lind - The Conroy
3. Katarina Karlsson - Carmencita
GÖTEBORG & BOHUSLÄN
kat B
1. Anna Olsson - Trixie
kat C
1. Emelia Johansson - Arcade Velvet
kat D
1. Emelia Johansson - Next Flight
VÄSTERGÖTLAND
kat B
1. Britta-Lena Toftby - Chicko
2. Petra Goude - Granard Shadow
3. Malou Hultman - Maxi Power
kat C
1. Mirja Odh - Cavvie Fly
2. Johanna Thunström - Lille My
3. Hanna Bemerhag - Twain Star
kat D
1. Louise Johansson - Ard Cree
2. Viktoria Carlerbäck - Clever Sea Harrier
3. Louise Johansson - Bimbo
ÖSTERGÖTLAND
kat B
1. Theresia Olofsson - Värends Merriebelle
2. Martina Stenberg - Strätes Rosa
3. Marcus Johansson - Ben Gurion
kat C
1. Catarina Hellberg - Brimstone
2. Eva Sahlin - Bezzie
3. Caroline Sandelius - Sapphire Prince
kat D
1. Alexandra Willander - High Society
2. Malin Baryard - Riversdale by Mon Cher
3. Maria Monsén - Son of Poppy
GOTLAND
kat B
1. Zandra Cederqvist - Rustibuss
2. Linda Herlitz - Lucas
3. Anna Kenne - Donna Bell
kat C
1. Eva Bergstedt - Lill-Taggen
2. Petra Öström - Cherry
3. Sara Olofsson - Sigge Boy
kat D
1. Yvonne Axelsson - Tarantell
2. Eva Hogenfält - Konik
3. Jenny Hansson - Pepsi Coin
SÖDERMANLAND
kat B
1. Torjus Baalack - Midnight Blaze
2. Linda Heed - Akrobat
3. Hanna Sjögren - Mr Monitor
kat C
1. Pernilla Thurberg - Thrump
2. Marianne Eriksson - Kamik Breeze
3. Ingela Mellwood - Viktor
kat D
1. Anna Heed - Mr Coke
2. Marika Johansson - Cornish Manuelo
3. Fredrik Philipsson - Super Tramp
STOCKHOLM
kat B
1. Camilla Svensson - Isabell
2. Ann-Sofi Löfberg - Jaxon
3. Marja Skånér - Steppens Son
kat C
1. Emelie Björkman - Flashing News
2. Isabelle Hopkins - Take Away Boy
3. Ewa Wodmar - Muzette
kat D
1. Petra Logander - Dandy Day
2. Karin Hulting - Max Aven
3. Beatrice von Koenigsegg - Vibys Dennieson
UPPLAND/VÄSTMANLAND
kat B
1. Kristina Dalborg - Sligo Joanna
2. Sofie Håkansson - Flower
3. Ann-Marie Philipsson - Lord
kat C
1. Kristina Dalborg - Alnabrone Purple Heather
2. Anna Bäckman - Dempsey
3. Malin Georgsson - Manolito
kat D
1. Ann-Sofi Jansson - Mighty Patch
2. Louise Olsson - El Arrak ox
3. Lisa Håkansson - Arino
KOPPARBERG
kat B
1. Linda Pålsson - Trolle
2. Anna Åslund - Pontus
3. Tina Hansen - Masen
kat C
1. Victor Sundberg - Sunset
2. Linda Pålsson - Persian
3. Zandra Molin - Lucky-Lucky
kat D
1. Pernilla Hellbacken - Boola Green Bill
2. Malin Lenholm - John-John
3. Ann-Marie Brus - Farrac
NORRBOTTEN/VÄSTERBOTTEN
kat B
1. Lisa Pernbrink - Deris Boy
2. Camilla Wännström - Strätes Snappy
3. Magdalena Jonsson - Misty
kat C
1. Lotta Lindelöf - Lee Lady
2. Emma Preutz - Carino
3. Annica Stedtlund - Moon Light Lady
kat D
1. Ann-Sofie Sundqvist - Howen Castello
2. Annica Stedtlund - Super Tramp
3. Theresa Grafström - Strätes Karbid
kat B
1. Matilda Johansson - Esmeralda
2. Pernilla André - Cadeau
3. Annika Andersson - Julia
kat C
1. Cecilia Johnsson - Mirbys
2. Cecilia Larsson - Sandvångens Albertina
3. Lizette Oxler - Pelé
kat D
1. Janet Holmberg - Lady Top Spot
2. Janet Holmberg - Sputnik
3. Carolina Salomonsson - Hazlenut
HALLAND
kat B
1. Hanna Lindberg - Trulsa
2. Ulrika Axén - Minou
3. Anna Attvik - Golden Mint
kat C
1. Jenny Halling - Neckar
2. Thomas Fasteus - Daily News
3. Anna Attvik - Centurion Top Knote
kat D
1. Pernilla Herfors - Alexander Lucas
2. Petra Lind - The Conroy
3. Katarina Karlsson - Carmencita
GÖTEBORG & BOHUSLÄN
kat B
1. Anna Olsson - Trixie
kat C
1. Emelia Johansson - Arcade Velvet
kat D
1. Emelia Johansson - Next Flight
VÄSTERGÖTLAND
kat B
1. Britta-Lena Toftby - Chicko
2. Petra Goude - Granard Shadow
3. Malou Hultman - Maxi Power
kat C
1. Mirja Odh - Cavvie Fly
2. Johanna Thunström - Lille My
3. Hanna Bemerhag - Twain Star
kat D
1. Louise Johansson - Ard Cree
2. Viktoria Carlerbäck - Clever Sea Harrier
3. Louise Johansson - Bimbo
ÖSTERGÖTLAND
kat B
1. Theresia Olofsson - Värends Merriebelle
2. Martina Stenberg - Strätes Rosa
3. Marcus Johansson - Ben Gurion
kat C
1. Catarina Hellberg - Brimstone
2. Eva Sahlin - Bezzie
3. Caroline Sandelius - Sapphire Prince
kat D
1. Alexandra Willander - High Society
2. Malin Baryard - Riversdale by Mon Cher
3. Maria Monsén - Son of Poppy
GOTLAND
kat B
1. Zandra Cederqvist - Rustibuss
2. Linda Herlitz - Lucas
3. Anna Kenne - Donna Bell
kat C
1. Eva Bergstedt - Lill-Taggen
2. Petra Öström - Cherry
3. Sara Olofsson - Sigge Boy
kat D
1. Yvonne Axelsson - Tarantell
2. Eva Hogenfält - Konik
3. Jenny Hansson - Pepsi Coin
SÖDERMANLAND
kat B
1. Torjus Baalack - Midnight Blaze
2. Linda Heed - Akrobat
3. Hanna Sjögren - Mr Monitor
kat C
1. Pernilla Thurberg - Thrump
2. Marianne Eriksson - Kamik Breeze
3. Ingela Mellwood - Viktor
kat D
1. Anna Heed - Mr Coke
2. Marika Johansson - Cornish Manuelo
3. Fredrik Philipsson - Super Tramp
STOCKHOLM
kat B
1. Camilla Svensson - Isabell
2. Ann-Sofi Löfberg - Jaxon
3. Marja Skånér - Steppens Son
kat C
1. Emelie Björkman - Flashing News
2. Isabelle Hopkins - Take Away Boy
3. Ewa Wodmar - Muzette
kat D
1. Petra Logander - Dandy Day
2. Karin Hulting - Max Aven
3. Beatrice von Koenigsegg - Vibys Dennieson
UPPLAND/VÄSTMANLAND
kat B
1. Kristina Dalborg - Sligo Joanna
2. Sofie Håkansson - Flower
3. Ann-Marie Philipsson - Lord
kat C
1. Kristina Dalborg - Alnabrone Purple Heather
2. Anna Bäckman - Dempsey
3. Malin Georgsson - Manolito
kat D
1. Ann-Sofi Jansson - Mighty Patch
2. Louise Olsson - El Arrak ox
3. Lisa Håkansson - Arino
KOPPARBERG
kat B
1. Linda Pålsson - Trolle
2. Anna Åslund - Pontus
3. Tina Hansen - Masen
kat C
1. Victor Sundberg - Sunset
2. Linda Pålsson - Persian
3. Zandra Molin - Lucky-Lucky
kat D
1. Pernilla Hellbacken - Boola Green Bill
2. Malin Lenholm - John-John
3. Ann-Marie Brus - Farrac
NORRBOTTEN/VÄSTERBOTTEN
kat B
1. Lisa Pernbrink - Deris Boy
2. Camilla Wännström - Strätes Snappy
3. Magdalena Jonsson - Misty
kat C
1. Lotta Lindelöf - Lee Lady
2. Emma Preutz - Carino
3. Annica Stedtlund - Moon Light Lady
kat D
1. Ann-Sofie Sundqvist - Howen Castello
2. Annica Stedtlund - Super Tramp
3. Theresa Grafström - Strätes Karbid