DIVISION 1 DRESSYR 1989
OMGÅNG 1
SKÅNE SÖDRA
1. SYDSLÄTTENS RF
(Sofie Sånesson - Chiquitita, Maria Larsson - Dikki Dunder, Linda Strömfors - Fredriksbergs Abel, Sofia Andler - Silver)
SKÅNE NORRA
1. ÅSBO PK
(Camilla Larsson - Wendel, Silvia Gunnarsson - Strätes Rolett, Marie Lundin - Ballerina, Andreas Jönsson - Fireboy Star)
DISTRIKT 10
1. ASKERSUNDS RK
(Katarina Ohlson - Calle, Åsa Johansson - Krikas Honey Lad, Linda Hammar - Sorina, David Johansson - Mac Cloud)
GOTLAND
1. GUTE RS
(Zandra Cederqvist - Rustibuss, Fanny Ljungqvist - San Marino, Anna Malmström - Scole Cesar)
ZON NORD
1. FAGERSTA RK
(Kerstin Fredriksson - Moon Chevalier, Josephine Molin-Eriksson - Urmina, Ingela Gustavsson - Värends Pamela)
ZON NORD
1. GÄVLE RS
(Kajsa Paulsson - Majblomma, Sofia Wadelius - Rebus, Susanne Andersson - Tabasco, Åsa Holmgren - Honey Moon)
ZON POLAR
1. SUNDSVALLS RK
(Jenny Engström - Ceasar, Jessica Edin - Petronella, Ylva Rylander - Fox Walley, Helen Wide - Masefield Dara)
OMGÅNG 2
SKÅNE SÖDRA
1. SYDSLÄTTENS RF
(Maria Larsson - Dikki Dunder, Sofie Sånesson - Chiquitita, Linda Strömfors - Fredriksbergs Abel, Sofia Andler - Silver)
SKÅNE NORRA
1. GÄRDS RF
(Pernilla Nilsson - Pigge II, Johanna Askfelt - Califf, Åsa Hagelin - Allegro, Katarina Månsson - Master)
DISTRIKT 10
1. ÖREBROTRAKTENS RF
(Sara Juberg - Kipper, Linda Westin - Novalie II, Anna-Maria Jansson - Uddens Surprise)
ZON NORD
1. FAGERSTA RK
(Josefine Molin - Urmina, Ingela Gustavsson - Värends Pamela, Kerstin Fredriksson - Moon Chevalier)
ZON POLAR
1. HUDIKSVALLS RoPK
(Lena Wikner - Silver Shadow, Agneta Wildmarker - Kashmir, Karin Persson - Yellow Lady)
OMGÅNG 3
SKÅNE SÖDRA
1. SYDSLÄTTENS RF
(Maria Larsson - Dikki Dunder, Linda Strömfors - Fredriksbergs Abel, Sofia Andler - Silver)
SKÅNE NORRA
1. WILLANDS RF
(Ann-Sofie Johannesson - Black Arrow, Jennifer Gigengack - Wisty, Malin Danielsson - Capella)
ZON VÄST
1. HIMLEDALENS RK
(Jennie Törnäng - Mayo, Frida Törnäng - Cinderella, Susanne Larsson - Johannes, Annelie Svensson - Uddens Gilberth)
DISTRIKT 10
1. ASKERSUNDS RK
(David Johansson - Mac Cloud, Åsa Johansson - Krikas Honey Lad, Linda Hammar - Sorina)
DISTRIKT 1
1. VALLENTUNA RK
(Maria Andersson - Vallrum Bestman, Åsa Granander - Cassandra, Agnes Andersson - Sobel, Ewa Lindström - Maystar)
ZON POLAR
1. MATFORS RF LAG 1
(Jenny Svedin - Lady Cloud, Ulrika Sjödin - Pajazzo, Monica Almqvist - Starlight, Anette Wiström - Arabia)
SKÅNE SÖDRA
1. SYDSLÄTTENS RF
(Sofie Sånesson - Chiquitita, Maria Larsson - Dikki Dunder, Linda Strömfors - Fredriksbergs Abel, Sofia Andler - Silver)
SKÅNE NORRA
1. ÅSBO PK
(Camilla Larsson - Wendel, Silvia Gunnarsson - Strätes Rolett, Marie Lundin - Ballerina, Andreas Jönsson - Fireboy Star)
DISTRIKT 10
1. ASKERSUNDS RK
(Katarina Ohlson - Calle, Åsa Johansson - Krikas Honey Lad, Linda Hammar - Sorina, David Johansson - Mac Cloud)
GOTLAND
1. GUTE RS
(Zandra Cederqvist - Rustibuss, Fanny Ljungqvist - San Marino, Anna Malmström - Scole Cesar)
ZON NORD
1. FAGERSTA RK
(Kerstin Fredriksson - Moon Chevalier, Josephine Molin-Eriksson - Urmina, Ingela Gustavsson - Värends Pamela)
ZON NORD
1. GÄVLE RS
(Kajsa Paulsson - Majblomma, Sofia Wadelius - Rebus, Susanne Andersson - Tabasco, Åsa Holmgren - Honey Moon)
ZON POLAR
1. SUNDSVALLS RK
(Jenny Engström - Ceasar, Jessica Edin - Petronella, Ylva Rylander - Fox Walley, Helen Wide - Masefield Dara)
OMGÅNG 2
SKÅNE SÖDRA
1. SYDSLÄTTENS RF
(Maria Larsson - Dikki Dunder, Sofie Sånesson - Chiquitita, Linda Strömfors - Fredriksbergs Abel, Sofia Andler - Silver)
SKÅNE NORRA
1. GÄRDS RF
(Pernilla Nilsson - Pigge II, Johanna Askfelt - Califf, Åsa Hagelin - Allegro, Katarina Månsson - Master)
DISTRIKT 10
1. ÖREBROTRAKTENS RF
(Sara Juberg - Kipper, Linda Westin - Novalie II, Anna-Maria Jansson - Uddens Surprise)
ZON NORD
1. FAGERSTA RK
(Josefine Molin - Urmina, Ingela Gustavsson - Värends Pamela, Kerstin Fredriksson - Moon Chevalier)
ZON POLAR
1. HUDIKSVALLS RoPK
(Lena Wikner - Silver Shadow, Agneta Wildmarker - Kashmir, Karin Persson - Yellow Lady)
OMGÅNG 3
SKÅNE SÖDRA
1. SYDSLÄTTENS RF
(Maria Larsson - Dikki Dunder, Linda Strömfors - Fredriksbergs Abel, Sofia Andler - Silver)
SKÅNE NORRA
1. WILLANDS RF
(Ann-Sofie Johannesson - Black Arrow, Jennifer Gigengack - Wisty, Malin Danielsson - Capella)
ZON VÄST
1. HIMLEDALENS RK
(Jennie Törnäng - Mayo, Frida Törnäng - Cinderella, Susanne Larsson - Johannes, Annelie Svensson - Uddens Gilberth)
DISTRIKT 10
1. ASKERSUNDS RK
(David Johansson - Mac Cloud, Åsa Johansson - Krikas Honey Lad, Linda Hammar - Sorina)
DISTRIKT 1
1. VALLENTUNA RK
(Maria Andersson - Vallrum Bestman, Åsa Granander - Cassandra, Agnes Andersson - Sobel, Ewa Lindström - Maystar)
ZON POLAR
1. MATFORS RF LAG 1
(Jenny Svedin - Lady Cloud, Ulrika Sjödin - Pajazzo, Monica Almqvist - Starlight, Anette Wiström - Arabia)