EUROPEISKA MÄSTERSKAPEN DRESSYR SAUMUR FRANKRIKE 1987
Advance kval till ind EM
1. Pieter Jenniskens - Fleur NED
2. Karin Hedelin - Ferrari SWE
3. Daniella van Endert - Napoli GER
18. Anna Petersson - Mac Cloud SWE
22. Charlotta Dieden - Claudy SWE
23. Anna Persson - Aramis SWE
Medium tröstklass
1. Karen von Lionius - Candy Man GER
2. Miranda Rongen - Luttles Cindy NED
3. Anna Petersson - Mac Cloud SWE
4. Anna Persson - Aramis SWE
10. Charlotta Dieden - Claudy SWE
13. Louise Persson - Paddy SWE
Advance individuellt EM
1. Karin Hedelin - Ferrari SWE
2. Daniella van Endert - Napoli GER
3. Pieter Jenniskens - Fleur NED
FEI Jun för ekipage som ej rider i lag
1. Oliver Oetrich - Maja GER
Advance Lag-EM klass individuellt
1. Daniella van Endert - Napoli GER
2. Pieter Jenniskens - Fleur NED
3. Birgit van der Eyken - Norelja NED
4. Karin Hedelin - Ferrari SWE
9. Louise Persson - Paddy SWE
12. Anna Persson - Aramis SWE
13. Anna Petersson - Mac Cloud SWE
Advance Lag-EM
1. Holland
(Birgit van der Eyken - Norelja, ? - Fast Fox, Pieter Jenniskens - Fleur, ? - Mirk)
2. VÄSTTYSKLAND
(Daniella van Endert - Napoli, Karen von Lionius - Candy Man, ? - Der Kleine Lord, ? - Tajo)
3. SVERIGE
(Karin Hedelin - Ferrari, Anna Persson - Aramis, Anna Petersson - Mac Cloud, Louise Persson - Paddy)
4. STORBRITANNIEN
5. DANMARK
1. Pieter Jenniskens - Fleur NED
2. Karin Hedelin - Ferrari SWE
3. Daniella van Endert - Napoli GER
18. Anna Petersson - Mac Cloud SWE
22. Charlotta Dieden - Claudy SWE
23. Anna Persson - Aramis SWE
Medium tröstklass
1. Karen von Lionius - Candy Man GER
2. Miranda Rongen - Luttles Cindy NED
3. Anna Petersson - Mac Cloud SWE
4. Anna Persson - Aramis SWE
10. Charlotta Dieden - Claudy SWE
13. Louise Persson - Paddy SWE
Advance individuellt EM
1. Karin Hedelin - Ferrari SWE
2. Daniella van Endert - Napoli GER
3. Pieter Jenniskens - Fleur NED
FEI Jun för ekipage som ej rider i lag
1. Oliver Oetrich - Maja GER
Advance Lag-EM klass individuellt
1. Daniella van Endert - Napoli GER
2. Pieter Jenniskens - Fleur NED
3. Birgit van der Eyken - Norelja NED
4. Karin Hedelin - Ferrari SWE
9. Louise Persson - Paddy SWE
12. Anna Persson - Aramis SWE
13. Anna Petersson - Mac Cloud SWE
Advance Lag-EM
1. Holland
(Birgit van der Eyken - Norelja, ? - Fast Fox, Pieter Jenniskens - Fleur, ? - Mirk)
2. VÄSTTYSKLAND
(Daniella van Endert - Napoli, Karen von Lionius - Candy Man, ? - Der Kleine Lord, ? - Tajo)
3. SVERIGE
(Karin Hedelin - Ferrari, Anna Persson - Aramis, Anna Petersson - Mac Cloud, Louise Persson - Paddy)
4. STORBRITANNIEN
5. DANMARK