PONNYALLSVENSKAN DRESSYR 1987
OMGÅNG 1
ZON SYD
1. ÅSBO PK
(Jessie Stenqvist - Chester II, Amelie Stenqvist - Värnbergs Neptunus, Marie Lundin - Ballerina, Ilona Larsson - Boy)
ZON VÄST
1. FALKENBERGSORTENS RF
(Charlotte Wisén - Rise'n Shine, Helene Persson - Dreaming Boy, Ulrika Börjesson - Goliat, Cecilia Wisén - Sir Gawain)
ZON NORD-SÖDRA
1. SUNDBY RK
(Malin Douhan - Parador, Susanne Bengtsson - Domino, Anna Michanek - Emma II, Pia Kjellström - Ice Cream)
ZON NORD-NORRA
1. UPPSALA PK
(Pia Ström - Reza, Eva Lindholm - Angelo, Katrin Lindström - Urbinesse, Annika Jacobsson - Öxenholm Moskito)
OMGÅNG 2
ZON SYD
1. ÅSBO PK
(Jessie Stenqvist - Chester II, Amelie Stenqvist - Värnbergs Neptunus, Marie Lundin - Ballerina, Ilona Larsson - Boy)
ZON VÄST
1. FALKENBERGSORTENS RF
(Cecilia Wisén - Sir Gawain, Ulrika Börjesson - Goliat, Helene Persson - Dreaming Boy, Charlotte Wisén - Rise'n Shine)
ZON NORD-SÖDRA
1. TÄBY RK
(Cia Alpe - Bobby II, Charlotte Malmborg - Play Boy, Caroline Pillinger - Maybehill Slabang, Cecilia Brante - Caro Mio)
ZON NORD-NORRA
1. UPPSALA PK
(Pia Ström - Reza, Annika Jacobson - Öxenholm Moskito, Eva Lindholm - Angelo, Catrine Lindström - Urbinesse)
OMGÅNG 3
ZON VÄST
1. FALKENBERGSORTENS RF
(Helene Persson - Dreaming Boy, Charlotte Wisén - Rise'n Shine, Cecilia Wisén - Sir Gawain, Ulrika Börjesson - Goliat)
Till final: Falkenbergsortens RF & Askims FRK
ZON SYD
1. ÅSBO PK
(Jessie Stenqvist - Chester II, Amelie Stenqvist - Värnbergs Neptunus, Marie Lundin - Ballerina, Ilona Larsson - Boy)
ZON VÄST
1. FALKENBERGSORTENS RF
(Charlotte Wisén - Rise'n Shine, Helene Persson - Dreaming Boy, Ulrika Börjesson - Goliat, Cecilia Wisén - Sir Gawain)
ZON NORD-SÖDRA
1. SUNDBY RK
(Malin Douhan - Parador, Susanne Bengtsson - Domino, Anna Michanek - Emma II, Pia Kjellström - Ice Cream)
ZON NORD-NORRA
1. UPPSALA PK
(Pia Ström - Reza, Eva Lindholm - Angelo, Katrin Lindström - Urbinesse, Annika Jacobsson - Öxenholm Moskito)
OMGÅNG 2
ZON SYD
1. ÅSBO PK
(Jessie Stenqvist - Chester II, Amelie Stenqvist - Värnbergs Neptunus, Marie Lundin - Ballerina, Ilona Larsson - Boy)
ZON VÄST
1. FALKENBERGSORTENS RF
(Cecilia Wisén - Sir Gawain, Ulrika Börjesson - Goliat, Helene Persson - Dreaming Boy, Charlotte Wisén - Rise'n Shine)
ZON NORD-SÖDRA
1. TÄBY RK
(Cia Alpe - Bobby II, Charlotte Malmborg - Play Boy, Caroline Pillinger - Maybehill Slabang, Cecilia Brante - Caro Mio)
ZON NORD-NORRA
1. UPPSALA PK
(Pia Ström - Reza, Annika Jacobson - Öxenholm Moskito, Eva Lindholm - Angelo, Catrine Lindström - Urbinesse)
OMGÅNG 3
ZON VÄST
1. FALKENBERGSORTENS RF
(Helene Persson - Dreaming Boy, Charlotte Wisén - Rise'n Shine, Cecilia Wisén - Sir Gawain, Ulrika Börjesson - Goliat)
Till final: Falkenbergsortens RF & Askims FRK