PONNYALLSVENSKAN HOPPNING 1990
OMGÅNG 1
ZON SYD
1. FÄRS HÄRADS RF
(Magdalena Regårdh - Golden Cherry, Malin Johansson - Kings Ten Four, Erik Bohlin - Second Queen, Emma Lantz - Red Rose)
ZON VÄST
1. KUNGSBACKA RK
(Ulrika Strandberg - Western Kelly, Anna Bengtsson - Silvia, Chanelle Sterling - Temple Derry, Peter Jansson - South Supreme)
ZON ÖST
1. NYKYRKA RK
(Janna Silvandersson - Touch of Gold, Caroline Sandelius - Lady Shamrock, Jill Silvandersson - ?, Jenny Silvandersson - ?)
ZON CENTRAL
1. VALLENTUNA RK
(Rebecca Johansson - Malin V, Linnea Ljunggren - Octavian, Katarina Karlsson - Forsythia, Erika Håkansson - Shang-Di)
ZON NORD
1. BOLLNÄS RS
(Marlene Bergqvist - Jonas, Katarina Spännare - Petit Le Mexico, Cia Wiklund - Robin, Cilla Tangfelt - Heathi)
ZON POLAR
1. SUNDSVALLS FRK
(Lynda Ondrasek - Sparrow News, Martin Ondrasek - Flash the Cash, Karin Myrin - Glorious Glenda, Anne Edlund - Lasse)
OMGÅNG 2
ZON SYD
1. SYDSLÄTTENS RF
(Cecilia Johnsson - Stollah, Magnus Karlsson - Casey, Linda Johnsson - Darling, Maria - Onesian Girl)
ZON VÄST
1. SKULTORPS RS
(Ann-Sofie Turén - Gunfire, Katarina Andersson - Clever Daring Dart, Mirja Odh - Cavvie Fly, Britta-Lena Toftby - Savanna)
ZON ÖST
1. SÖDERKÖPINGS RS
(Martina Stenberg - Burr, Tanja Torgilsman - Blackie, Mikael Wiering - Shapolo, Malin Baryard - Mon Cherie)
ZON CENTRAL
1. TROSA VAGNHÄRAD RK
ZON NORD
1. BOLLNÄS RK
(Marlene Bergqvist - Jonas, Magdalena Håkansson - Lukas, Cia Wiklund - Robin, Cilla Tangfelt - Heathi)
ZON POLAR
1. NÄSETS RS
(Karin Karlsson - Tamara de Roche, Jenny Söderlind - Little Tomahawk, Sara-Maria Grufman - Musicland Girl, Maria Bäckström - Baron's Court)
OMGÅNG 3
ZON SYD
1. SYDSLÄTTENS RF
(Linda Johnsson - Darling, Sofia Andler - Silver, Cecilia Johnsson - Stollah, Magnus Karlsson - Casey)
Till final: Färs Härads RF & Sydslättens RF
ZON VÄST
1. KUNGSBACKA RK
(Chanelle Stirling - ?, Peter Jansson - ?, Anna Attvik - ?, Nina Svensson - ?)
Till final: Kungsbacka RK & Borås FRK
ZON ÖST
1. SÖDERKÖPINGS RS
(Martina Stenberg - Burr, Tanja Torgilsman - Blackie, Michael Wiering - Shapolo, Malin Baryard - Inishannon)
Till final: Söderköpings RS & Nykyrka RK
ZON CENTRAL
1. WISBY RK
(Anna Kenne - Lill-Taggen, Åsa Bergström - Alexander Lucas, Jenny Hansson - Pepsi Coin, Anna Eriksson - Innervision)
Till final: Trosa-Vagnhärad RK & Wisby RK
ZON NORD
1. ENKÖPINGS RK
(Sara Lindewall - Bridge News, Ann-Sofie Löfberg - Little Joe, Charlotte Eider - Easy Gold, Anna Axelsson - The Budget)
Till final: Bollnäs RS & Gävle PK
ZON POLAR
1. NÄSETS RS
(Karin Karlsson - Tamara de Roche, Sara-Maria Gruffman - Musicland Girl, Maria Bäckström - Barons Court, Marianne Bäckström - Banagher Magee)
Till final: Näsets RS
ZON SYD
1. FÄRS HÄRADS RF
(Magdalena Regårdh - Golden Cherry, Malin Johansson - Kings Ten Four, Erik Bohlin - Second Queen, Emma Lantz - Red Rose)
ZON VÄST
1. KUNGSBACKA RK
(Ulrika Strandberg - Western Kelly, Anna Bengtsson - Silvia, Chanelle Sterling - Temple Derry, Peter Jansson - South Supreme)
ZON ÖST
1. NYKYRKA RK
(Janna Silvandersson - Touch of Gold, Caroline Sandelius - Lady Shamrock, Jill Silvandersson - ?, Jenny Silvandersson - ?)
ZON CENTRAL
1. VALLENTUNA RK
(Rebecca Johansson - Malin V, Linnea Ljunggren - Octavian, Katarina Karlsson - Forsythia, Erika Håkansson - Shang-Di)
ZON NORD
1. BOLLNÄS RS
(Marlene Bergqvist - Jonas, Katarina Spännare - Petit Le Mexico, Cia Wiklund - Robin, Cilla Tangfelt - Heathi)
ZON POLAR
1. SUNDSVALLS FRK
(Lynda Ondrasek - Sparrow News, Martin Ondrasek - Flash the Cash, Karin Myrin - Glorious Glenda, Anne Edlund - Lasse)
OMGÅNG 2
ZON SYD
1. SYDSLÄTTENS RF
(Cecilia Johnsson - Stollah, Magnus Karlsson - Casey, Linda Johnsson - Darling, Maria - Onesian Girl)
ZON VÄST
1. SKULTORPS RS
(Ann-Sofie Turén - Gunfire, Katarina Andersson - Clever Daring Dart, Mirja Odh - Cavvie Fly, Britta-Lena Toftby - Savanna)
ZON ÖST
1. SÖDERKÖPINGS RS
(Martina Stenberg - Burr, Tanja Torgilsman - Blackie, Mikael Wiering - Shapolo, Malin Baryard - Mon Cherie)
ZON CENTRAL
1. TROSA VAGNHÄRAD RK
ZON NORD
1. BOLLNÄS RK
(Marlene Bergqvist - Jonas, Magdalena Håkansson - Lukas, Cia Wiklund - Robin, Cilla Tangfelt - Heathi)
ZON POLAR
1. NÄSETS RS
(Karin Karlsson - Tamara de Roche, Jenny Söderlind - Little Tomahawk, Sara-Maria Grufman - Musicland Girl, Maria Bäckström - Baron's Court)
OMGÅNG 3
ZON SYD
1. SYDSLÄTTENS RF
(Linda Johnsson - Darling, Sofia Andler - Silver, Cecilia Johnsson - Stollah, Magnus Karlsson - Casey)
Till final: Färs Härads RF & Sydslättens RF
ZON VÄST
1. KUNGSBACKA RK
(Chanelle Stirling - ?, Peter Jansson - ?, Anna Attvik - ?, Nina Svensson - ?)
Till final: Kungsbacka RK & Borås FRK
ZON ÖST
1. SÖDERKÖPINGS RS
(Martina Stenberg - Burr, Tanja Torgilsman - Blackie, Michael Wiering - Shapolo, Malin Baryard - Inishannon)
Till final: Söderköpings RS & Nykyrka RK
ZON CENTRAL
1. WISBY RK
(Anna Kenne - Lill-Taggen, Åsa Bergström - Alexander Lucas, Jenny Hansson - Pepsi Coin, Anna Eriksson - Innervision)
Till final: Trosa-Vagnhärad RK & Wisby RK
ZON NORD
1. ENKÖPINGS RK
(Sara Lindewall - Bridge News, Ann-Sofie Löfberg - Little Joe, Charlotte Eider - Easy Gold, Anna Axelsson - The Budget)
Till final: Bollnäs RS & Gävle PK
ZON POLAR
1. NÄSETS RS
(Karin Karlsson - Tamara de Roche, Sara-Maria Gruffman - Musicland Girl, Maria Bäckström - Barons Court, Marianne Bäckström - Banagher Magee)
Till final: Näsets RS